Zapowiedź tradycyjnej wizyty świętego Mikołaja w gminie Rewal – festyny i rozświetlenia świąteczne

Przygotowania do świątecznych uroczystości w gminie Rewal nabrały rozpędu. Niedługo, bo już najbliższa sobota, przyniesie mieszkańcom niezwykłe wydarzenie: przejazd konwoju pod przewodnictwem gościa specjalnego, jakim jest święty Mikołaj. Ten roczny rytuał, odbywający się po raz piętnasty, zawsze przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Impreza nie ogranicza się jednak tylko do procesji Mikołaja. Na terenie każdej z miejscowości gminy zorganizowane zostaną jarmarki świąteczne. Będzie to możliwe dzięki współpracy rad sołeckich, ochotniczych straży pożarnych oraz lokalnych stowarzyszeń, które każdego roku starają się wprowadzić magiczną atmosferę świąt do swoich społeczności.

W tym roku organizatorzy przygotowali również dodatkową atrakcję. Na tory zostanie wypuszczona specjalnie udekorowana na okazję kolejka wąskotorowa, która z pewnością doda uroku całemu wydarzeniu.

Podczas sobotniego wieczoru odbędzie się również uroczyste rozświetlenie dekoracji świątecznych, które przemienią gminę Rewal w scenerię pełną blasku i radosnej atmosfery. Ta tradycja jest dla mieszkańców jednym z najważniejszych momentów zwiastujących nadchodzące święta.