W sezonie letnim 2024 roku, siedem plaż w naszym powiecie otrzymuje prestiżowe odznaczenie Błękitnej Flagi

Podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego w 2024 roku, na aż siedmiu plażach zlokalizowanych na terenie naszego powiatu będzie dumnie powiewać Błękitna Flaga. W tym roku, to prestiżowe wyróżnienie zostanie ponownie przyznane kąpieliskom znajdującym się w gminach Rewal oraz Trzebiatów.

W skali całego kraju, dla trzydziestu pięciu plaż i marin nadano ten zaszczyt w tym roku. Z tych miejsc, aż siedem jest położonych na obszarze naszego powiatu. W przypadku gminy Rewal są to: plaża zachodnia w Pobierowie, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelica. Natomiast w gminie Trzebiatów odznaczenie to otrzymało kąpielisko Mrzeżyno Zachód.

Błękitna Flaga jest specjalnym wyróżnieniem przyznawanym tym obiektom, które spełniają najwyższe standardy pod względem jakości wody oraz zarządzania środowiskowego. Dodatkowo muszą sprostać surowym wymogom dotyczącym bezpieczeństwa oraz prowadzonym aktywnościom o charakterze edukacyjnym i informacyjnym.

Program Błękitnej Flagi jest międzynarodową inicjatywą Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education), która jest ekologiczną organizacją pozarządową z siedzibą w Danii. Powstała w 1981 roku i skupia narodowe organizacje, które pełnią rolę krajowych koordynatorów programów FEE.

Głównym celem tego programu jest propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, na plażach oraz przystaniach jachtowych. Ośrodki, które spełniają założenia tego programu, uzyskują prawo do używania znaku Błękitnej Flagi.