IV Gryfickie Dęciaki: Niezapomniane Spotkanie Orkiestr Dętych z Całego Kraju

Zebranie orkiestr dętych z różnych zakątków Polski zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Nadchodzący weekend będzie pełen dźwięków muzyki, które rozprzestrzenią się nie tylko po Gryficach, ale także po okolicznych miejscach aż do brzegów morza. Przygotowania do IV Gryfickich Dęciaków idą pełną parą.

Krzysztof Malicki, dyrygent orkiestry Red Swing Low, informuje, że tegoroczne Dęciaki będą podzielone na dwie części. Jedna z nich to część widowiskowa przeznaczona przede wszystkim dla mieszkańców, druga – konkursowa, skierowana do orkiestr występujących w festiwalu.

„Po raz pierwszy w historii naszego festiwalu, sędziowie z Polskiego Stowarzyszenia Orkiestr Dętych będą współpracować z nami. W sobotę między 9:30 a 12:00 odbędą się przesłuchania koncertowe w sali Kina Kapitol. Wykonania zespołów oceniać będą właśnie ci sędziowie” – wyjaśnia kapelmistrz.

„O godzinie 15:00 rozpoczynamy oficjalne otwarcie festiwalu, tzw. paradę uliczną. Zaczynamy od Placu Zwycięstwa, a następnie udajemy się na Stadion Miejski. Tam odbędą się pokazy musztry paradnej, które również zostaną ocenione przez sędziów” – dodaje Krzysztof Malicki.

„O 17:00 zapraszamy mieszkańców na Błonia Parku Miejskiego, gdzie odbędą się plenerowe koncerty orkiestr. Po godzinie 20:00 na scenie wystąpi zespół Złośliwość Rzeczy Martwych” – zaprasza nasz rozmówca.

Niedzielne atrakcje to koncerty orkiestr w Ogrodach Pałacowych w Trzebiatowie o godz. 11:00, a także o godzinie 14:30 w innych miejscowościach gminy Rewal. O godz. 16:00 na mieszkańców Pobierowa czeka wielka parada orkiestr.