Sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dobiega końca

Portal kalendarzowy otworzył drzwi do jesieni, co oznacza jednocześnie zbliżające się zakończenie sezonu przewozowego popularnej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Co istotne, do końca aktualnego tygodnia, a dokładniej do niedzieli, 1 października 2023 roku, malownicza kolejka będzie nadal kursować codziennie, zgodnie z ustalonym wcześniej rozkładem jazdy. Po upływie tego terminu, wyjazdy pociągów będą realizowane już tylko w trybie posezonowym.

Jednak rzadko spotykane ciepłe wrześniowe dni tego roku, przyciągnęły na nasze bałtyckie plaże ogromną liczbę turystów. Wykorzystując dogodne warunki pogodowe, wielu z nich nie odmawiało sobie przyjemności przejażdżki malowniczym szlakiem wąskotorowym. Ciekawostką jest to, że mamy jeszcze przed sobą cały październik i piękną złotą polską jesień – najczęściej obdarzaną słoneczną aurą, która ma moc przyciągnięcia weekendowych gości do miejscowości położonych nad brzegiem morza.

Z myślą o nich, Nadmorska Kolej Wąskotorowa uwzględniła w swoim kalendarzu przejazdów posezonowych wszystkie weekendy października. Daje to możliwość turystom, aby naładować baterie podczas jesiennych spacerów nad morzem, a także cieszyć się niepowtarzalnymi krajobrazami z okna kolejki.