Ogromna skala inwestycji realizowanych przez Gminę Rewal: rozmowa z wójtem Konstantym Tomaszem Oświęcimskim

Niedawne wydanie STUDIA SUPERPORTALU dało nam okazję do poznania pełnej skali działań inwestycyjnych, które podejmuje Gmina Rewal. Konstanty Tomasz Oświęcimski, wójt gminy, podzielił się swoimi planami, które zdawały się nie mieć końca.

Wójt Oświęcimski podkreślał, że chociaż wiele inwestycji jest już w trakcie realizacji, są to projekty, na które lokalna społeczność czekała od długiego czasu. Wymienił szereg przedsięwzięć, na które obecnie skupiają się wysiłki gminy. W Niechorzu powstaje nowa szkoła, których budowa pochłonie ponad 5,5 mln złotych. Trwają prace nad zakończeniem projektu dotyczącego kolei wąskotorowej oraz remontem pirsu wojskowego w Niechorzu, który ma zostać przekształcony w turystyczny pomost spacerowy.

Inwestycje na terenie gminy Rewal obejmują również budowę i modernizację dróg. Obecnie oczekuje się na decyzję ws. funduszy na kilka dróg o łącznej wartości 7 mln złotych. Wójt poinformował, że w zeszłym miesiącu ukończono prace przy ulicy Łąkowej. Planowany jest także przetarg na budowę ulicy Wojska Polskiego w Pobierowie za 4,5 mln złotych oraz budowę deptaka w tym samym miejscu. Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu gmina otrzymała pozwolenie na budowę promenady w Trzęsaczu.

Jednak to nie koniec inwestycji, jakie planuje Gmina Rewal. Wójt Oświęcimski wspomniał także o rozbudowie infrastruktury turystycznej, tworzeniu nowych skateparków i boisk. Zakończył swoje wystąpienie słowami: „Jest tego naprawdę dużo”.