Wybory do Parlamentu Europejskiego: Gmina Rewal z rekordową frekwencją w Polsce

Po publikacji danych przez Państwową Komisję Wyborczą dotyczących frekwencji wyborczej do godziny 17:00, dowiedzieliśmy się, że gmina Rewal może pochwalić się najwyższą frekwencją w całym kraju podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Narodowy współczynnik frekwencji do tej pory wynosił 28,20%, z regionem Zachodniopomorskim nieznacznie go przewyższającym, osiągając 28,97%. Tymczasem powiat Gryficki wykazał się jeszcze większą aktywnością wyborczą, z frekwencją na poziomie 30,78%.

Jednakże to gmina Rewal zasłużyła na szczególne uznanie, notując znacząco wyższą frekwencję – aż 64,90%. To jak dotąd największy odnotowany wskaźnik frekwencji wyborczej w Polsce. Kolejne miejsca w rankingu zajęły gminy Trzebiatów i Gryfice, z wynikami odpowiednio 29,70% i 24,93%.

Na dalszych miejscach uplasowały się gminy Karnice (22,54%), Płoty (21,05%) oraz Brojce (18,10%), które również wykazały znaczne zaangażowanie w wybory.

Tytułowy rekord gminy Rewal staje się jeszcze bardziej imponujący, kiedy porównamy go z danymi z poprzednich wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Wówczas frekwencja w naszym powiecie do godziny 17:00 wyniosła 30,02%, co oznacza, że obecna frekwencja jest znacząco wyższa.