Wręczenie nagród: Gala Koniki Kołobrzeskie i Perły Powiatu

Po raz pierwszy, dwie znane gale – Koniki Kołobrzeskie i Perły Powiatu – połączyły siły, by wspólnie świętować. Wydarzenie zorganizowano w hotelu Diune, a prowadził je popularny prezenter telewizyjny Tomasz Kammel. Sylwia Grzeszczak, znana polska piosenkarka, uświetniła wieczór swoim występem. Przed momentem wręczenia nagród, swoje przemówienia wygłosili prezydent Anna Mieczkowska oraz Starosta Tomasz Tamborski.

W trakcie uroczystości przyznano dwie nagrody „Perły Powiatu” za rok 2023. Pierwszą statuetkę, o charakterze społecznym, otrzymał Rotary Club Kołobrzeg za angażowanie się w działalność charytatywną. Jak podkreślił Starosta Tomasz Tamborski, ta organizacja aktywnie działa w Kołobrzegu od 2003 roku i przez lata realizowała projekty wsparcia dla ludzi i instytucji potrzebujących pomocy w powiecie kołobrzeskim. Wśród najnowszych projektów znalazła się pomoc dla Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu oraz Hospicjum Dziennego w Gościnie. Klub Rotary miał także swój istotny udział w remoncie i zadaszeniu budynku Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego Genowefy Zawadzkiej, a także wyremontowaniu i wyposażeniu świetlicy dla kobiet z dziećmi w Dziennym Schronisku w Kołobrzegu. Warto odnotować, że na przestrzeni dwóch dekad Rotary Club przeznaczył na cele społeczne ponad milion złotych. Drugą statuetkę Perły Powiatu przyznano Martynie Małetko, instruktorowi z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu oraz kierownikowi i choreografowi zespołu Mafama.

W uroczystościach wręczono również dwie nagrody „Koniki Kołobrzeskie”. Pierwszą z nich otrzymał Krzysztof Bartyzel, znany mieszkaniec Kołobrzegu, DJ Kris. Jest on twórcą Sunrise Festival, jednego z najważniejszych europejskich festiwali muzyki elektronicznej. Krzysztof Bartyzel od dwudziestu lat promuje Kołobrzeg jako miasto otwarte na świat, pełne kreatywności. Na Sunrise Festival co roku zgromadza się kilkadziesiąt tysięcy uczestników. W tym roku festiwal będzie obchodził swoje 20-lecie.