Odznaczenia dla bohaterskich policjantów z Gryfic: Robert Trusz i Grzegorz Orlik

Bohaterstwo i niewiarygodna odwaga dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, młodszego aspiranta Roberta Trusza oraz sierżanta Grzegorza Orlika, zostały uhonorowane prestiżowym medalem imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wykazali się oni niezwykłym poświęceniem, ryzykując własne zdrowie i życie dla ratowania innych.

15 lutego, minister Marcin Kierwiński wręczył medale imienia podkomisarza Andrzeja Struja aż 58 bohaterskim policjantom i policjantkom z różnych części naszego kraju. Wśród nagrodzonych znaleźli się również dwaj przedstawiciele służb mundurowych z naszego powiatu.

Informacje o heroicznym czynie młodszego aspiranta Roberta Trusza i sierżanta Grzegorza Orlika podaje Zachodniopomorska Policja. Zdarzenie miało miejsce w styczniu 2022 roku na terenie gminy Trzebiatów. Dwaj odważni policjanci bez wahania wbiegli do środka płonącego budynku, gdzie udało im się odnaleźć trzech śpiących mieszkańców i wyprowadzić ich na bezpieczne miejsce. Jednak ich heroiczna postawa nie skończyła się na tym. Po otrzymaniu informacji o znajdujących się wewnątrz budynku butlach z gazem, mimo ogromnego ryzyka, powrócili do płonącego obiektu, aby wynieść niebezpieczny ładunek.