Obchody Dnia Niepodległości w Rewalu: zapraszają Starosta Powiatu Gryfickiego i Wójt Gminy Rewal

Ryszard Chmielowicz, pełniący rolę Starosty Powiatu Gryfickiego, wspólnie z Konstantym T. Oświęcimskim, Wójtem Gminy Rewal, gorąco zachęcają do aktywnego udziału w uroczystościach związanych z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie, które odbędzie się 11 listopada bieżącego roku, ma za zadanie oddać hołd temu historycznemu momentowi.

Ceremonia upamiętniająca odzyskanie swobody przez naszą Ojczyznę rozpocznie się dokładnie o godzinie 11:00. Miejsce, w którym zgromadzą się uczestnicy, to kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela znajdujący się w Rewalu. Tutaj zostanie odprawiona msza święta, podczas której będą intonowane pieśni patriotyczne. Wykonawcą tych wzruszających utworów będzie chór Amber Singers. Dodatkowym elementem uświetniającym całą ceremonię będzie wojskowa asysta honorowa zapewniona przez żołnierzy z 36 Mrzeżyńskiego Dywizjonu Obrony Rakietowej.

Następnie, o godzinie 12:00, uczestnicy uroczystości będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Niepodległa do Hymnu”. W tym momencie wszyscy zebrani odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego, który jest niewątpliwie symbolem naszej wolności.