Ciekawostki o Rewalu, które mało kto zna!

Rewal to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich nad Bałtykiem. Co roku w sezonie wakacyjnym ale nie tylko, przyjeżdża tu mnóstwo turystów chcących odpocząć na piaszczystej plaży w rytm szumy morskich fal. Jakie ciekawostki skrywa w sobie to miejsce?

Miejscowość ta jest znana również z malowniczych wydm morskich. Powstały one na skutek obniżenia nadmorskiego klifu. Dzięki temu ruchowi natury, turyści mogą liczyć na naprawdę bajkowe zdjęcia z wakacji.

To właśnie z Rewalu wywodzi się ród Flemmingów. Dzięki temu wiemy, że byli oni właścicielami tej wioski już w 1434 roku. Już wtedy przyjeżdżali tu kuracjusze aby podratować swoje zdrowie.

Na Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego Lubinusa z 1618 roku Rewal widnieje jako Raval. Na innej, niemieckiej mapie, jego nazwa została napisana jeszcze inaczej, bo Revahl.

W Rewalu znajduje się sporo muzeów, jednak najciekawsza dla turystów wydaje się baza rybacka. Od 2009 roku jest tam również nowe zejście na plaże wraz z platformą widokową. Rozpościera się z niej przepiękny widok na całą panoramę morza i miasteczka.