Przeobrażenie terenu pod gigantyczny park rozrywki Hossoland nabiera tempa

Odświeżając doniesienia z Facebooka Hossolandu, zdaje się, że tempo budowy wielkiego centrum zabawy nie zwalnia. Struktury budynków stają się coraz bardziej widoczne i zdecydowane w swojej formie.

Między innymi, Hossoland powstaje blisko Brojc, tylko rzut kamieniem od trasy S6. Właśnie tam swoje plany realizuje Grupa Hosso – inwestor tego przedsięwzięcia. Wybór padł na obszar o powierzchni niemal 40 hektarów. Teren ten podzielono na cztery unikalne, tematyczne sektory: morskie Miasto Syrenki, bursztynowy świat Baltambrya, pełną przygód Krainę Wikingów oraz tajemniczą Smoczą Dolinę Kopalni.

Hossoland podaruje swoim gościom nie tylko przestrzeń podzieloną na tematyczne krainy. Znajdzie się tu ponad 50 różnorodnych atrakcji oraz 75 budynków. Ten park rozrywki ma za zadanie być miejscem, które przyciągnie całe rodziny do wspólnej zabawy.

Niezależnie od atrakcji, do dyspozycji gości będą punkty gastronomiczne i handlowe – 11 restauracji, 6 kawiarni oraz 13 sklepów to tylko niektóre z nich. Szacuje się, że w samym parku pracę znajdzie ponad 300 osób. Inwestycja pochłonie koszt szacowany na setki milionów złotych, choć dokładna kwota nie była jeszcze podana do wiadomości publicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, park rozrywki Hossoland zostanie otwarty na wiosnę 2024 roku.