Nabożeństwa z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Zbliżające się w najbliższą środę obchody święta Wszystkich Świętych przynoszą ze sobą tradycję pokłonu na cmentarzach, gdzie oprócz odwiedzin grobów bliskich, wierni mają okazję uczestniczyć w mszy świętej.

Podczas uroczystości upamiętniających Wszystkich Świętych, w katedrze zostaną odprawione msze święte o trzech różnych porach: 8.00, 10.00 oraz 18.00. Dodatkowo, na terenie cmentarza, w kaplicy cmentarnej, planowane jest nabożeństwo o godzinie 12.00. Niemniej jednak, tego dnia nie przewiduje się organizacji mszy świętej w kościele św. Mikołaja.

Kolejny dzień, Dzień Zaduszny, który przypada na 2 listopada, będzie miał swoje rozpoczęcie o godzinie 15.00 procesją na cmentarzu, która będzie towarzyszyć modlitwie za zmarłych przy krzyżu znajdującym się obok kaplicy. Tego samego dnia, o godzinie 17.00 planowana jest msza święta za zmarłych w katedrze, która będzie połączona z procesją wewnętrzną, przechodzącą przez katedrę i wirydarz. Również w tym dniu nie odbędzie się msza święta w kościele św. Mikołaja.

Od 3 listopada, po wieczornej mszy świętej, rozpoczną się codzienne modlitwy. W dni powszednie będą one odbywać się po mszy, natomiast w niedziele zostaną przeprowadzone o godzinie 17.30.