Jakie najciekawsze atrakcje można odwiedzić w okolicach Rewalu?

Rewal to niewielka, urokliwa miejscowość w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Pierwsi letnicy pojawili się w Rewalu w latach 30-tych XIX wieku. Dziś Rewal jest znanym i lubianym kąpieliskiem nad Morzem Bałtyckim. Kąpielisko w Rewalu obejmuje ok. 300 m linii brzegowej.

Jakie atrakcje turystyczne znajdują się w okolicach Rewalu?

  • Szeroka, czysta plaża z widokiem na pobliski klif. W czasie wakacji na plaży jest wiele atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki i zjeżdżalnie; jest też wypożyczalnia skuterów wodnych. W niektórych miejscach można wejść na plażę z psem.
  • Na wysokim klifowym brzegu urządzono taras widokowy, można stąd podziwiać m.in. wschody i zachody słońca.
  • Park Wieloryba, w którym można oglądać repliki przeróżnych zwierząt wodnych.
  • Romantyczna Aleja Róż i Zakochanych. Tworzą ją dwie alejki na klifie pomiędzy Rewalem a Niechorzem. Można spacerować, podziwiając ok. 150 gatunków pachnących róż. Po drodze widzimy zapisane na specjalnych tablicach miłosne wyznania w różnych językach. Możemy przysiąść na ławeczce i odpocząć w towarzystwie Romea i Julii. Jest tu też wizerunek innej literackiej pary – Małego Księcia i Róży. Fantastyczne miejsce na spacer dla zakochanych par.
  • Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Łączy Rewal z pobliskimi miejscowościami. Można nią dojechać do Trzęsacza, Pobierowa czy Pogorzelicy.
  • Warto udać się do Trzęsacza, zobaczyć, co zostało z kościółka nad brzegiem morza. Kościół wybudowano na początku XV wieku dwa kilometry od morza! Dziś tuż przy brzegu widać ostatnią jego ścianę – resztę zabrało morze. Ostatnią mszę odprawiono w kościele w w 1874 roku.
  • W Trzęsaczu działa Multimedialne Muzeum na Klifie, gdzie można poznać historię kościoła i niszczycielską siłę morza.

One thought on “Jakie najciekawsze atrakcje można odwiedzić w okolicach Rewalu?

Dodaj komentarz