Zarzut rozboju dla mężczyzny podejrzanego o brutalny napad na ulicy Wałowej w Gryficach

Do sądu trafił akt oskarżenia skierowany przez prokuraturę przeciwko mężczyźnie, który jest podejrzany o dokonanie napadu na jednej z gryfickich ulic. Podejrzewa się, że to właśnie on jest sprawcą brutalnego ataku, do którego doszło na ulicy Wałowej. Incydent miał miejsce 23 września 2023 roku, podczas wieczornych godzin.

Na nieszczęście, ofiara tego incydentu siedziała wówczas na murku w pobliżu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, spożywając piwo. Z relacji prokuratora Piotra Wieczorkiewicza z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wynika, że sprawca najpierw uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, po czym oddalił się od niego na odległość kilkunastu metrów.

Jednak to była tylko preludium do tego, co miało dopiero nastąpić. W wyniku dalszych działań sprawcy, zdarzenie zostało sklasyfikowane jako rozbój. Zbrodniarz powrócił do swojej ofiary i kontynuował brutalne bicie. Gdy pokrzywdzony upadł na ziemię, sprawca zaczął go kopać po całym ciele. W wyniku tego ataku, z torby ofiary wypadły różne przedmioty, które napastnik porozsypywał. Następnie zabrał telefon komórkowy oraz 5000 koron duńskich i uciekł z miejsca zdarzenia.

Ofiara ataku, mimo doznanych obrażeń twarzy – na szczęście nie ciężkich – zgłosiła się na policję. Pokazano mu różne portrety pamięciowe, dzięki czemu udało mu się rozpoznać swojego napastnika. Policja szybko zatrzymała podejrzanego, a w jego posiadaniu znaleziono skradziony telefon. Mężczyzna został umieszczony w areszcie i przyznał się do winy. Do tej pory nie był karany.

Podejrzanemu za dokonanie rozboju grozi teraz surowa kara. Jeżeli zostanie uznany za winnego, to może spędzić w więzieniu od 2 do 12 lat.