Sprzedaż węgla kamiennego po preferencyjnej cenie w gminie Rewal. Zobacz co trzeba zrobić, aby go kupić!

Ceny węgla kamiennego poszybowały w górę i każdy, kto używa go jako paliwa opałowego, wie ile kosztuje. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w gminie Rewal można kupić węgiel po preferencyjnej cenie.

Aby zakupić węgiel po preferencyjnej cenie 1750 brutto za tonę, należy zgłosić się do Urzędu Gminy Rewal, do pokoju nr 3. Tam zostaną udzielone wszystkie instrukcje i podane niezbędne druki do wypełnienia. Cena za tonę wynika z zarządzenia Wójta Gminy Rewal i ustalona została tylko w obrębie administracyjnym gminy.

Węgiel został zakupiony w składzie w Goleniowie, a pochodzi z Kazachstanu. Bezpośrednim importerem jest Spółka Węglokoks S.A., która siedzibę ma w Katowicach. Gmina Rewal podpisała z nią bezpośrednią umowę.

Warto pamiętać, że skorzystanie z dodatku węglowego, jakim jest zakup tego materiału opałowego na preferencyjnych warunkach, może wykluczyć dodatki do innych paliw, takich jak oleje. O wszystkich obostrzeniach i wyłączeniach poinformuje przy składaniu wniosku Urząd Gminy Rewal.