Spotkanie branżowe pod auspicjami Stowarzyszenia Muzeów Sztuki Inżynieryjnej i Gminy Rewal

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej razem z Gminą Rewal współorganizowało I Konferencję muzeów i operatorów tras kolei wąskotorowych. Wydarzenie to, które miało miejsce 13 i 14 maja 2024 roku, zlokalizowane było w Pogorzelicy. Konferencja była częścią XXI Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej, a za jej wsparcie odpowiadały Związek Powiatów Polskich oraz Nadleśnictwo Gryfice.

Na liście partnerów wydarzenia znalazły się prestiżowe instytucje, takie jak Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, IG Preßnitztalbahn e.V., Museumsbahn Steinbach – Jöhstadt, Interessengemeinschaft Preßnitztalbahn e. V. Wśród nich nie zabrakło również Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej to platforma umożliwiająca współpracę różnym jednostkom – muzeom, instytucjom kulturalnym, organizacjom społecznym i innym podmiotom, które w swoim programie skupiają się na dziedzictwie technicznym i postindustrialnym. Zgromadzenie tych jednostek w sieci ma na celu opracowanie i implementację doktryny dziedzictwa sztuki inżynieryjnej oraz zapewnienie odpowiedniej ochrony, zarządzania i promocji tego dziedzictwa.