Sezon rozgrywek plażowych w Trzęsaczu zakończony

Właśnie dobiegł końca tegoroczny sezon plażowych zmagań sportowych na piasku w Trzęsaczu. Organizowane przez Wiesława Wiatrowskiego – miłośnika i propagatora sportów plażowych, wraz z Gminą Rewal turnieje siatkówki i tenisa plażowego, przyciągały zawodników przez całe wakacje. Suma rozegranych turniejów wyniosła 25.

W dni, kiedy odbywały się turnieje, każdy zainteresowany mógł skorzystać z dostępnych boisk i spróbować swoich umiejętności w tych dyscyplinach. To okazało się dla wielu atrakcją i motywacją do zapisania się na turniej. Dzięki temu, inicjatywa Wiesława Wiatrowskiego przyczyniła się do rozbudzenia sportowej pasji u wielu osób spędzających czas na plaży. Koncepcja aktywnego spędzania czasu nad morzem, stała się w Trzęsaczu codziennością.

Warto przypomnieć, że wcześniej tego typu imprezy odbywały się w innych miejscowościach takich jak Pogorzelica czy Niechorze, a także przez długi czas w Pustkowie. Jednak decyzję o przeniesieniu turniejów podjęto tej wiosny i wybrano malowniczy Trzęsacz. To właśnie tu, przy ruinach kościoła, rozegrano pierwszy turniej siatkarski w 2002 roku, jako część Beach Ball Tour Rewal. Po upływie 21 lat, siatki wróciły na plażę Trzęsacza i tym razem zostały na całe wakacje. Decyzja ta zdaje się być strzałem w dziesiątkę, gdyż mieszkańcy i turyści chętnie angażowali się w siatkarsko-tenisowe zmagania.