Rewal przystąpił do Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Obszaru Funkcjonalnego Gryfic. Co to oznacza dla regionu?

W połowie kwietnia 2023 r. urząd gminy Rewal poinformował, że gmina przystąpiła do związku zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Podpisanie dokumentów nastąpiło w budynku zabytkowego dworca Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Rewal. Burmistrz przekonuje, że przystąpienie do związku zintegrowanych inwestycji terytorialnych niesie ze sobą same korzyści dla miasta.

Porozumienie podpisały: powiat gryficki, gmina Gryfice, gmina Płoty, gmina Trzebiatów, gmina Brojce, gmina Karnice i gmina Rewal. Co cieszy, liderem w związku zintegrowanych inwestycji terytorialnych jest gmina Rewal.

Zawarte porozumienie znacznie ułatwi wdrożenie projektów finansowanych z funduszy europejskich. Jest to również odpowiedź na coraz to nowe wydatki, którymi są obciążane poszczególne samorządy. Samorządowcy są zgodni co do tego, że powołanie związku ZIT OF Gryfice to bardzo ważny krok na drodze do realizacji polityki rozwoju wspólnym charakterze.