Rewal na pierwszym miejscu niechlubnej statystyki. Chodzi o popularne „małpki”!

Z danych Ministerstwa Finansów, obliczanych za ubiegły rok wynika, że Rewal przoduje w ilości wypijanego alkoholu z tzw. „Małpek”, czyli alkoholi w buteleczkach po 100 i 200 ml. Czy jest się z czego cieszyć?

To prawdziwy szok dla mieszkańców Rewala. Zajmują oni pierwsze miejsce w rankingu miejscowości w Polsce, w których wypija się najwięcej popularnych miniaturek alkoholi, zwanych „małpkami”. Statystycznie rzecz ujmując, na jednego mieszkańca w ciągu 9 miesięcy przypada aż 108 „małpek” o pojemności 200 ml Z drugiej jednak strony, z Urzędu Miasta Rewal nie płyną żadne informacje dotyczące zwiększenia zapotrzebowania na skierowania do leczenia terapii uzależnień.

Urząd Miasta komentując całą sytuację, zwraca uwagę na obecność turystów, która szczególnie w sezonie letnim nie stroni do alkoholu. I to w dużej mierze właśnie turyści odpowiadają za zwiększone zapotrzebowanie na tego typu alkohole.

Inne miasta które uplasowały się w pierwszej dziesiątce to Karpacz, Cisna, Szklarska Poręba, Zakopane, Gdańsk, Warszawa, Nowy Targ, Katowice.