Rejsy statkiem po Morzu Bałtyckim – niezapomniana atrakcja!

Nadmorskie miejscowości są w głównej mierze kojarzone z kąpielą i wielogodzinnym opalaniem. Do atrakcji pozostawiających niezapomniane wspomnienia w pamięci każdego turysty należy z całą pewnością podróż statkiem. Poznaj najciekawsze rejsy po Morzu Bałtyckim!

Rejs na Westerplatte

Jednym z najbardziej obleganych rejsów bo Bałtyku jest podróż w kierunku historycznego Westerplatte. Miejscowość uznawana jest za symboliczne miejsce rozpoczęcia II wojny światowej, w którym Polacy odpierali atak sił niemieckich napierających od strony morza.

Oferta rejsów z Gdańska na Westerplatte jest nierzadko połączona z wykładem przewodnika oraz zwiedzaniem Stoczni Marynarki Wojennej. Cena wycieczki wynosi 45 złotych.

Przybrzeżna wyspa Wolin

Do szczególnie popularnych atrakcji należy rejs statkiem w kierunku przybrzeżnej wyspy Wolin, słynącej z Wolińskiego Parku Narodowego. Na miejscu turyści mogą podziwiać klify, a także zapierające dech w piersiach leśne tereny. Rejsy na wyspę organizowane są z Międzyzdrojów oraz Świnoujścia.

Rejsy w Kołobrzegu

Rejsy w Kołobrzegu z pewnością przyciągną uwagę wszystkich miłośników charakternych statków o niecodziennym wystroju. Tamtejsze okręty „Pirat” i „Wiking” stylizowane są na drewniane łodzie, co stanowi jedną z głównych atrakcji tamtejszego rejonu. W czasie rejsu można podziwiać panoramą zachodniego wybrzeża.

Rejsy na Półwysep Helski

Rejs statkiem na Półwysep Helski stanowi jednej z najpopularniejszych sposobów dostania się na cypel Mierzei. Podróż tzw. tramwajem wodnym trwa około 2 godzin i rozpoczyna się w Gdańsku, Sopocie bądź Gdyni.

Rejs statkiem po Bałtyku – dlaczego warto?

Rejsy Statkiem po Bałtyku stanowią szczególną atrakcję w czasie nadmorskiego wypoczynku. Do zalet omawianych podróży należą m.in.:

  • widoki zapierające dech w piersiach
  • historyczne opowieści przewodnika
  • zejście pod pokład statku
  • niezapomniane emocje w czasie rejsu