Ratownicza misja w Mrzeżynie: uratowano psa z basenu portowego

W Mrzeżynie, miasteczku położonym w gminie Trzebiatów, doszło do niecodziennego zdarzenia. Pies, który wpadł do basenu portowego, nie był w stanie samodzielnie wydostać się z wody. Na szczęście, pomoc przyszła od załogi jednostki pływającej Urzędu Morskiego oraz lokalnych rybaków z Mrzeżyna.

Informacje o tym incydencie zostały udostępnione na Facebooku przez profil Port Morski w Mrzeżynie. W opublikowanym komunikacie dowiadujemy się, że akcja ratunkowa miała miejsce tego samego dnia i była skierowana na pomoc psu, który znalazł się w basenie portowym na wysokości stanowisk dla kutrów rybackich.

Pies, którego właścicielką okazała się być obywatelka Niemiec, podczas spaceru po mrzeżyńskim porcie zerwał się ze smyczy i wpadł do wody. Pomimo desperackich prób, nie był w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg.

W kolejnej części informacji na stronie Port Morski w Mrzeżynie dowiadujemy się, że to dzięki interwencji jednostki pływającej UMS Szczecin oraz nieocenionej pomocy miejscowych rybaków z Mrzeżyna, psu udało się powrócić na ląd.