Protesty rolników na terenie Polski – przewidywane utrudnienia drogowe

Planowane na dzień jutrzejszy demonstracje rolnicze, które odbędą się w całej Polsce, przewidują również udział rolników z powiatu gryfickiego. Ci zamierzają przemierzyć trasę od Płotów do Gryfic, co niewątpliwie wpłynie na płynność ruchu drogowego.

Akcja protestacyjna ma swój początek około 9:30 przy jednym z punktów paliwowych w Płotach. Stąd rolnicy ustanowią kurs w stronę Gryfic. Należy spodziewać się, że tego dnia podróżowanie po tej trasie nie będzie należało do najłatwiejszych z uwagi na utrudnienia drogowe.

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że już wczoraj odbyły się spotkania członków kierownictwa resortu z przedstawicielami wojewódzkich izb rolniczych. Wszyscy uczestnicy protestu podkreślają trzy kluczowe postulaty: sprzeciwiają się wdrożeniu Zielonego Ładu, są przeciwni importowi produktów rolnych z Ukrainy i upominają się o wsparcie dla hodowli zwierzęcej.

Przedstawiciele resortu podkreślają, że organizowany na najbliższy piątek protest ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z którymi zmagają się rolnicy. Jest to również demonstracja w obronie zdrowej, polskiej żywności.”