Próba zatrzymania poszukiwanych przez policję mężczyzn w Trzebiatowie

Wydarzenia, które mają miejsce w rzeczywistości, niekiedy przypominają te znane z filmów sensacyjnych. Taki właśnie epizod miał miejsce w Trzebiatowie koło Stargardu ostatniego czwartku, 11 stycznia br., kiedy to funkcjonariusze lokalnej policji próbowali zatrzymać dwóch mężczyzn, wśród których był sprawca przestępstwa, poszukiwany listem gończym.

Policjanci podjęli próbę aresztowania mężczyzny, który na skutek swoich zagrożeń karą pozbawienia wolności, próbował uciec, usiłując potrącić ich swoim pojazdem. Informację tę do publicznej wiadomości przekazał Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Na miejscu zdarzenia jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy z broni służbowej, co niestety nie powstrzymało dwóch mężczyzn przed próbą ucieczki. W konsekwencji, policjanci postanowili podjąć pościg za ich samochodem.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie potwierdziła zatrzymanie dwóch mężczyzn, o czym poinformowała asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy tejże komendy. Dodała również, iż w tej sprawie prowadzone są obecnie czynności procesowe.

Przygotowawcze postępowanie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Stargardzie dotyczy zarzutu czynnej napaści na funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, którzy przeprowadzili próbę aresztowania podejrzanych.