Obniżka ceny działki w Gminie Rewal: Czy tym razem znajdzie się kupiec?

Wójt Gminy Rewal, po raz kolejny, wystawił na sprzedaż prawo własności do dużej działki o powierzchni blisko dwóch hektarów. W obliczu braku zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców, postanowiono ponownie obniżyć cenę wywoławczą. Pytanie brzmi: czy w końcu uda się znaleźć nabywcę dla tej dużej posiadłości?

Termin przetargu ustnego nieograniczonego, zorganizowanego w celu sprzedaży tej nieruchomości, został zaplanowany na 5 kwietnia 2024 roku. Cena wywoławcza za tę nieruchomość to 13 500 000 złotych, a wymagane wadium wynosi 1 000 000 złotych. Powierzchnia działki, której chodzi sprzedać, obejmuje 19214 metrów kwadratowych.

Działka ta znajduje się przy strategicznym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 102 Kołobrzeg – Dziwnów i drogi powiatowej Rewal – Gryfice. Do chwili obecnej nie udało się znaleźć żadnego chętnego na jej zakup. W jednym z poprzednich artykułów, pisaliśmy o przetargu na tę działkę, który odbył się w marcu poprzedniego roku. Wówczas cena wywoławcza była znacznie wyższa i wynosiła aż 20 600 000 złotych. Obecna cena jest o 7 milionów złotych niższa. Czy tym razem uda się sprzedać tę dużą działkę?