Nowy projekt mieszkaniowy zbliża się do Świerzna

Radosław Drozdowicz, wójt Świerzna, niedawno podpisał umowę współpracy z 13 innymi liderami samorządów w Koszalinie. Celem tej współpracy jest utworzenie spółki o nazwie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Głównym zadaniem spółki będzie realizacja nowego projektu budowy mieszkań na wynajem z perspektywą ich późniejszego wykupu.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa ma na celu pomoc tym, którzy nie posiadają własnego mieszkania w danym rejonie. Jest to oferta skierowana do osób i rodzin, które są w stanie regularnie opłacać czynsz, ale ich dochody nie są wystarczająco wysokie, aby móc zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Projekt ten jest możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez rząd. Gmina Świerzno otrzymuje wsparcie rządowe w wysokości 3 000 000 złotych, które zostaną przeznaczone jako wkład własny w budowę tych mieszkań. Zgodnie z planem spółki, realizacja tego przedsięwzięcia ma rozpocząć się za trzy lata. To pokazuje, że działalność spółki opiera się na podobnych zasadach jak wcześniejsze Towarzystwa Budownictwa Społecznego.