Nowy dyrektor Szpitala w Gryficach mianowany przez Zarząd Województwa

Mimo dwóch poprzednich niewypałów konkursowych na stanowisko dyrektora Szpitala w Gryficach, Zarząd Województwa odniósł sukces, o czym poinformował rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, Łukasz Jucha. Wskutek zastosowania przepisów ustawy o działalności leczniczej, Zarząd powołał do tego stanowiska Danutę Kowalewską.

Na stanowisko dyrektora Szpitala w Gryficach została wyznaczona Danuta Kowalewska – dostało się to nam do wiadomości poprzez Łukasza Juchę, rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego. Od momentu kiedy Piotr Sołtysiński odszedł na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie na końcu sierpnia poprzedniego roku, Kowalewska była odpowiedzialna za zarządzanie placówką.

Od listopada ubiegłego roku trwały poszukiwania nowego dyrektora szpitala. Niestety, oba konkursy na to stanowisko nie przyniosły oczekiwanych rezultatów – żaden z kandydatów nie zdobył pozytywnej rekomendacji komisji konkursowej.

Od 29 lutego bieżącego roku, Szpital w Gryficach jest kierowany przez Danutę Kowalewską. Przez najbliższe sześć lat będzie to jej obowiązek. Pani dyrektor ma długotrwałe doświadczenie związane z pracą w tej placówce – wcześniej była zastępcą dyrektora ds. technicznych Piotra Sołtysińskiego.