Nadchodzą nowe inwestycje w Przybiernówku i Trzygłowie: burmistrz Gryfic ogłasza budowę nowych świetlic

Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic, poinformował o planach stworzenia nowych świetlic w miejscowościach Przybiernówko i Trzygłowie. Wiadomość ta została ogłoszona po podpisaniu umów z firmą wykonawczą, a całe wydarzenie zostało udokumentowane i przedstawione publicznie w formie relacji filmowej.

Wykorzystując dofinansowanie w wysokości 5 mln 400 tys. złotych uzyskane z drugiej edycji programu Polski Ład skierowanego na tereny popegeerowskie, władze Gryfic postanowiły współpracować z lokalnymi radami sołeckimi, aby przekierować te fundusze na rozwój infrastruktury społecznej, konkretnie na budowę dwóch nowych świetlic.

Firma odpowiedzialna za realizację tego projektu to Pro Group ze Szczecina, która posiada doświadczenie w budowie takich obiektów. Wcześniej stworzyli świetlicę w Rzęskowie oraz prowadzą aktualnie prace budowlane nad przedszkolem i żłobkiem w Gryficach.

W Przybiernówku powstanie obiekt o powierzchni od 140 do 150 metrów kwadratowych, zaplanowany i zaprojektowany wcześniej. Obiekt ten ma charakter prosty, nieskomplikowany i jest dopasowany do potrzeb lokalnej społeczności. Inwestycja w Trzygłowie natomiast, to projekt realizowany w trybie „zaprojektuj, wybuduj”, co oznacza, że jest to zupełnie inny rodzaj przedsięwzięcia.