Inwestycja w infrastrukturę Gryfic: PKP buduje parking przy stacji kolejowej

Nowa inwestycja w Gryficach przyniesie korzyści mieszkańcom, którzy często podróżują m.in. do Szczecina, Goleniowa, Koszalina czy Kołobrzegu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują stworzyć parking w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej, co ułatwi połączenie podróży samochodem i pociągiem. Całość jest częścią Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025.

Celem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zbudowanie nowego parkingu w okolicy stacji kolejowej Gryfice, aby umożliwić swobodne przejście do pociągów dla mieszkańców. Przewidziany na ulicy Dworcowej parking będzie miał 60 miejsc postojowych, w tym 4 specjalnie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zostanie zapewnione miejsce na rowery. Pomiędzy parkingiem a peronami powstanie komfortowy ciąg komunikacyjny, który zostanie oświetlony za pomocą energooszczędnych lamp LED.

Ta inwestycja wpisuje się w Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025 i ma wartość 860 tys. zł netto. Projekt jest realizowany w formule „projektuj i buduj” przez firmę EL-IN Sp. z o.o. z Skierniewic. Prace mają zakończyć się do końca marca 2025 r. Po ukończeniu inwestycji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazują parking w zarządzanie Gminie Gryfice, która będzie odpowiedzialna za utrzymanie obiektu.