Informacja Wojewody Zachodniopomorskiego: szczepienia przeciwko Covid-19 w przychodniach POZ i aptekach na terenie województwa

Z radością informujemy naszych rezydentów, że reprezentując Wojewodę Zachodniopomorskiego, potwierdzamy, iż Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło niektóre Przychodnie Ochrony Zdrowia (POZ) oraz publiczne apteki jako miejsca realizacji programu szczepień przeciwko Covid-19. Zapewniamy, że wszelkie szczegółowe informacje na temat tych miejsc są publicznie dostępne na stronie internetowej pod adresem „Punkty Szczepień Przeciw COVID-19”.

Chcielibyśmy również podkreślić, że decyzja o zaszczepieniu jest całkowicie dobrowolna. Mimo to, ze względu na ochronę zdrowia publicznego, zalecamy wszystkim mieszkańcom naszego województwa podjęcie tej ważnej decyzji. Co więcej, szczepienie jest całkowicie darmowe dla wszystkich obywateli.

Na koniec, pragniemy zapewnić Państwa, że najnowsze i najbardziej wiarygodne informacje dotyczące programu szczepień przeciwko Covid-19 są dostępne online na stronach Ministerstwa Zdrowia i pacjent.gov. Chcielibyśmy także poinformować, że szczepionka Nuvaxovid jest dostępna od 6 grudnia.