Gmina Rewal otrzyma ponad osiem milionów złotych dofinansowania na budowę lokalnych dróg!

Dofinansowanie dla dróg w Rewalu jest możliwe dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Gmin. Urząd Miasta ma już plan na rozdysponowanie tych środków. W 2023 roku sporo będzie się działo!

Samorządy z województwa Zachodniopomorskiego otrzymały w sumie ponad 102 miliony złotych z rządowego dofinansowania na remonty dróg gminnych, przebudowę oraz rozbudowę istniejącej już infrastruktury. Cieszy bardzo, że i gmina Rewal otrzyma wsparcie finansowe na zmiany w lokalnej infrastrukturze.

Pierwszym z zadań do realizacji, będzie kontynuowanie prac związanych z przebudową ulicy Łąkowej w Trzęsaczu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, całość prac musi być wykonana do końca czerwca 2023 roku. Kolejne punkty to przebudowa alei Lipowej oraz ulicy Ogrodowej i ulicy Spacerowej w Śliwinie. Według zestawienia, prace te mają być rozpoczęte w 2023 roku a czas ich realizacji to listopad 2024.

Jak mówił w oficjalnym wystąpieniu wójt Rewala, Konstanty Oświęcimski, dotacja ta pozwoli na unowocześnienie i naprawę lokalnej infrastruktury.