Europejskie Dni Dziedzictwa: Spacer Historyczny w Niechorzu

W kontekście obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oferuje unikalną możliwość uczestnictwa w spacerze historycznym. 23 września, o godzinie 15:00, miłośnicy historii mają szansę na zgłębienie tajników przeszłości tego urokliwego miejsca.

Planowane wydarzenie składa się z dwóch istotnych elementów: prelekcji oraz praktycznego spaceru. Podczas prelekcji prowadzący wprowadzi uczestników w tematykę spaceru, omawiając kluczowe zagadnienia i obiekty, które zostaną później zaprezentowane. Uczestnicy dowiedzą się także o osobach takich jak Lovis Corinth i Georg Roll, które odgrywały ważne role w historii Niechorza. Dodatkowo, prelegent zaprezentuje źródła dokumentacyjne, jakie były wykorzystane do przygotowania tematów omawianych podczas wydarzenia – takie jak księgi wieczyste, mapy czy pocztówki.

Następnie uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć 16 wyselekcjonowanych budynków o znaczeniu historycznym dla Niechorza. Spacerowicze będą mogli podziwiać je na starych fotografii, dowiedzieć się jak były promowane przed wybuchem II wojny światowej oraz usłyszeć o ciekawych faktach związanych z ich historią. Trasa spaceru prowadzić będzie ulicami Kolejową, Parkową i Krakowską.

Finalnie, całe popołudnie uwieńczy muzyka na żywo, której słuchać będzie można na terenie przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego. To z pewnością będzie fascynujący dzień dla każdego miłośnika historii oraz kultury Niechorza.