Dlaczego Rewal często nazywamy jest miastem wielorybów?

Rewal to miasteczko położone na zachodzie naszego, polskiego Bałtyku. Dla turystów znane jest jako „miasto wielorybów”, a to za sprawą instalacji artystycznych, na rewalskiej plaży, które przedstawiają szkielety wielorybów. Ma to nawiązywać do lokalnej legendy, która mówi o dwóch kolosalnych zwierzętach, które zawitały do brzegów Rewala.

Mimo, że wieloryby obecnie nie odwiedzają naszego Bałtyku, w tej legendzie może być ziarno prawdy. Obecnie Rewal wydaje się świetnym miejscem na wakacje z dzieciakami, a to ze względu na tematyczne miejsca rozrywki.

Rewal – miasto wielorybów

Jako, że Rewal kojarzy się turystom z wielorybami nie mogło tu zabraknąć tu „Parku Wieloryba”. Dzieciaki mogą tutaj spacerować po czterech sekcjach tematycznych. W każdej z nich czekają kolorowe, dużych rozmiarów repliki wodnych stworzeń i potworów, a także piraci i papugi. „Park wieloryba” oferuję zabawę i naukę dla najmłodszych. dzieci mogą spędzić czas z rodzicami w sposób aktywny, a zarazem pouczający. Zabawa budzi zainteresowanie dzieci tematyką wodnych stworzeń.

Kolejnym miejscem w Rewalu gdzie koniecznie trzeba wybrać się z dziećmi jest „Bajkowa Chata”. Odnajdziecie tam postacie ze znanych podań i legend w bajkowej scenerii. Dzieci będą mogły na włąsne oczy zobaczyć postacie z bajek, które dobrze znają jak i poczuć odrobinę grozy. W „Bajkowej Chacie” znajdziemy także ciekawe złudzenia optyczne i iluzję. Zabawa gwarantowana, nie tylko dla najmłodszych.

Jeżeli przyjdzie wam ochota na robienie zdjęć z dziećmi odwiedźcie „RewalLove Museum”. Jest to miejsce gdzie znajdziecie dziesiątki, kolorowych scen i kolorowych plenerów przenoszących wszystkich do krainy fantazji. Jednorożec, piankowy basen i papryczkowa huśtawka to tylko niektóre z przepięknych scen dostępnych dla zwiedzających.